Trendyol’da Ürün Satışı Yapmak İstiyorum

Trendyol’da mağaza açmak, trendyol üzerinden satış yapmak istiyorum diyenler için hazırlamış olduğum, bu makalemde umarım sorularınızı cevaplamış olacağım. Trendyol’da ürün satışı yapmak için öncellikle trendyol satıcı başvurusu yapmalısınız, başvurunuzu bu uzantıdan yapabilirsiniz, partner.trendyol.com/onboarding/satici-formu satıcı başvurusu yaptığınızda size yanı mail adresinize trendyol mağaza sözleşmesi gönderilecek sözleşmeyi doldurup, sizden talep edilen evrakları istenilen adrese gönderdiğinizde bir kaç gün içinde mağazanız açılacaktır.

 

trendyolda ürün satışı yapmak istiyorum

 

Trendyol’da ne tarz ürünler satılır? Trendyol ağırlık kadınlara hitap eden ürünleri daha yoğun bir şekilde satar, giyim, moda gibi ürünler için en iyi pazaryeri kesinlikle trendyol’dur. Trendyol’da satış yapacaksanız bilmeniz gereken en önemli konulardan biri kargoyu geç gönderimde 20 tl’ye kadar ürün başı ceza alırsınız, bir önemli konuda bir ürünü satmaya karar verdiniz ama sonradan tedarikçinizde bu ürünü bulup gönderemediniz, satışı iptal ettiniz diyelim yanı tedarik edemediğiniz her ürüne 650 tl gibi bir ceza ödersiniz. Trendyol’un bu kısmı çok saçma trafik polisi gibiler maşallah J

Trendyol 30 tl altındaki her ürün için sizden 3,60 tl kargo ücreti alır, 30 tl üzeri ürünlerde ise kargo ücreti tamamen size ait olacaktır.

 

Trendyol'da daha Fazla Satış Yapma ve Ciro Artırma Yolları Var 

Trendyol'da Daha Fazla Satış Yaparak Cirolarını Artıracak Püf Noktalar.
1. Trendyol'da satış yapacağınız doğru ürünü tespit etmek
2. Ürün Başlığını SEO Uyumlu ve Etkileyici Bir Şekilde Girmek
3. Ürün Açıklaması SEO Uyumlu, Özgün ve Google Arama Motoru Kriterlerinde Olmalıdır.
4. Özgün, Net ve Dikkat Çekici Görseller Kullanın.
5. Doğru Fiyatlama Olmazsa Olmazlardandır.

Trendyol SEO gerçekten SEO sadece arama motorlarında değil e-ticaret pazar yerlerinde de popülerliğini korumaktadır. Firmamız Trendyol SEO konusunda profesyonel olarak danışmanlık vermektedir. Trendyol SEO hakkında daha detaylı bilgi almak için tıklayınız.