SEO

SEO yani Türkçe açılımı Arama motoru optimizasyonu ile web sitelerin değerini artırma çalışmaları ile arama motorlarında daha üst sıralara çıkması ile bulunabilirliğini artırmaktır. SEO, web sitelerinin arama motorları kriterlerine uygun hale getirilmesi ile başarı kazandırır. SEO çalışması arama motoru kriterlerini uyguladığı gibi sitenin içeriğini ve sitenin genel görünümünü dikkate alarak uygulanmaktadır. Arama motorlarında daha bulunur olmak web site ziyaretçi sayısının artması demektir. SEO sitenize değer ve ivme kazandıracağı gibi, yanlış bir SEO sitenize zararda verebilir. Bir SEO şirketi ile çalışmak için iyice düşünüp, araştırarak doğru kararı vermelisiniz.

O Halde SEO nedir?

SEO Türkçe bir kelime olmadığı gibi aslında bir kısaltmadan da ibarettir. SEO, Search Engine Optimization kelimelerinin kısaltılmasını oluştururken Türkçe arama motoru optimizasyonu anlamını üstlenmektedir.

Arama motorlarının mükemmel altyapısı, anahtar kelimemizi arattığımızda kendini gösterir. Nasıl mı? Arama motorları aradığınız sonuçları listelerken kendi içerisinde bir dizi matematiksel işlemden geçerler. Bu işlemler ise SEO ile yakından ilişkilidir. Yani doğru ve etkin şekilde uygulanan ilseo SEO sayesinde arama motorlarında ilk sıralarda yer almak kaçınılmaz olur.

Arama motorlarında ilk sıralarda yer almak ise sunulan hizmetin daha çok kişiye ve kullanıcıya ulaşması anlamına gelir. Hizmet pazarına girerken zaten amacımız da daha çok müşteriye ulaşabilmek, hizmetimizden daha çok kişiyi haberdar edebilmek ve telefonlarımızın daha çok çalmasını sağlamak değil midir? İşte tüm bu amaçlara ulaşmanın en kısa yolu internet üzerinden dünyaya hitap edebilmek ve dolayısı ile SEO hizmeti nin nimetlerinden yararlanmaktan geçmektedir.

Seo nedir sorusunu takiben bugün pek çok kişinin aklına özgün içerik gelmektedir. Yanlış bilinen doğrulardan biri de bu husustur. Özgün içerik tamamen yanlış bir bilgi olmasa da eksik bilgidir. Özgün içerik deyip geçilmiyor elbette. Etiketlemeler, anahtar kelimelerin uygunluğu ve dizilimi, başlıklar hatta ve hatta kelimelerin sayısına kadar ustalıkla ve sabırla ele alınması gereken bir konudur ve profesyonel destek şarttır.

 

seo

 
SEO Nedir, Nasıl Yapılır ?